Když jsme dostavovali dům, chtěli jsme si časem k němu pořídit psa. Měli jsme malé dítě a žádnou zkušenost se psy. Naše představa byla: stačí bezpapírák, jen na zahradu, aby měl rád děti a dobře hlídal. Často jsem listovala v atlase plemen, výběr se mi úžil, ale favorita jsem neměla. Jednou jsem šla s kočárkem na procházku a proti mně šla paní se dvěma psy. Oba byli navolno a šli předpisově u nohy. Daly jsme se do hovoru a končily ho tím, že ve Valašském Meziříčí jsou k odběru za 14 dní štěňátka s PP. Ten den jsem se těšila, až manžel přijede z práce a já mu řeknu o štěňátkách. A bylo rozhodnuto. Od chovatelky Radky Černochové jsme si přivezli Belindu Norpos. Okamžitě se stala miláčkem rodiny. A co nás toho naučila o psím životě. Díky ní jsem si zamilovala toto krásné, inteligentní, sportovní plemeno se stále veselou náladou a neustálým úsměvem.
    Když byly Belindě necelé 4 roky, pořídili jsme jí kamarádku. Od chovatelky Hany Pisarčíkové jsme si přivezli Princess Vegu z Kovárny. Veguška je taky naše zlatíčko. Až psí holky trošinku "zestárnou", budou mít další kamarádku (jestli to bude dcera Belindy nebo Princess Vegy, ukáže čas).
     Máme psíky pro radost. Jsou na zahradě, mají rádi děti a dobře hlídají. A jsem ráda, že mají papíry (teď už vím, v čem je podstata PP). A každý úspěch na výstavě, v uchovnění, ve výsledku vyšetření, ve složení zkoušky nás velmi těší. A velkou radost máme z úspěchů našeho odchovu!  Tam je pro nás prvotní zdravý belgičák s vyrovnanou povahou. Prostě skvělý kamarád.
P.S. Ta paní, o které jsem psala, je paní Libuše Havlíčková, a díky pejskům se stala mojí kamarádkou. Ti dva psi, se kterými šla, byli Birry Barnacký prameň a Anita. Libuška už není mezi námi. Patří jí můj velký dík za to, že mě s tímto plemenem seznámila. A určitě by měla velkou radost, že jsem se rozhodla Princess Vegu nakrýt jejím Birrynkem....

V Těchlovicích, leden 2005

Ing.Marcela Červená
503 27  Těchlovice 116
tel. 491 114 118, mobil 607 173 186
jmc@seznam.cz www.sweb.cz/jmc